ALDA odważnie włącza się w plan ochrony środowiska

15 kwietnia 2021

Firma Alda dołącza do Zielonych Firm EkoBiznesPolska! Jest to marka z ponad 40-letnią tradycją, której powstanie przypisuje się na 1978 rok. Właścicielami są dwie polskie rodziny.

Początkowo zajmowaliśmy się głównie produkcją metalowych czajników, szybkowarów, chlebaków i innego sprzętu AGD. Obecnie naszą przeważającą działalnością jest produkcja koszy na śmieci oraz urządzeń do dezynfekcji. Produkty są kierowane do hurtowni, firm z branży HoReCa, biur, marketów, instytucji publicznych. Realizujemy także projekty indywidualne. Od początku istnienia firmy nieustannie dbamy o rozwój i innowacyjność, stale poszerzając nasz asortyment.

Tylko podejmowane i odważne decyzje zmieniają życie i prowadzą do rozwoju. Nie boimy się odważnych zmian w prowadzeniu firmy.  W swojej filozofii prowadzenia biznesu stawiamy na uczciwość oraz szacunek dla pracowników. Najważniejszy jest drugi człowiek i relacja jaką z nim tworzymy.

Widząc ogromną potrzebę włączenia się w plan ochrony środowiska, stworzyliśmy kosze do segregacji śmieci. Jednym z takich produktów jest kosz do segregacji odpadów linii Eko stacja 3 x 60L oraz 4 x60L. Jest to kosz dla osób odpowiedzialnych za zarządzanie ochroną środowiska w zakładach pracy, firmach, instytucjach, a także dla klientów indywidualnych. Kosz ten zapewnia szybki dostęp, niekłopotliwe opróżnianie oraz łatwe czyszczenie. Z naszymi koszami recykling nie jest ani skomplikowany, ani nie wymaga wysiłku. 

Jednym z najważniejszych problemów w zakresie ochrony środowiska jest sortowanie odpadów. Większość kupowanych towarów wykonana jest z tworzyw, które możemy wykorzystać ponownie. Wyrzucone śmieci są bardzo drogocennym surowcem. Umożliwia to wytwarzanie nowych produktów przy użyciu mniejszej ilości materiałów i energii. Dzięki recyklingowi redukujemy zużycie zasobów naturalnych, a także emisję szkodliwych substancji do środowiska. 

ALDA S.A. to europejski producent koszy na śmieci oraz urządzeń do dezynfekcji. W ofercie posiadamy pojemniki do segregacji śmieci, kosze pedałowe, przeciwpożarowe, przemysłowe, antybakteryjne, koszopopielnice, kosze parkowe. Naszą konkurencyjną przewagą są przede wszystkim wysoka jakość, krótkie terminy realizacji i niskie MOQ.

Chcemy brać czynny udział w działaniach na rzecz środowiska, aby nasze dzieci i wnuki mogły cieszyć się pięknem Ziemi, bez zanieczyszczeń i śmieci. Pragniemy stale rozwijać nasze umiejętności, korzystać z doświadczenia i wiedzy jaką posiadamy na rzecz wsparcia działań dotyczących ochrony środowiska. Staramy się, aby nasze działania były miejscem pełnym pomysłów i twórczego myślenia.

W ostatnich latach szczególny akcent kładziemy na ochronę środowiska. Na całym świecie energia wiatrowa jest drugim najpopularniejszym odnawialnym źródłem energii, mając przed sobą konkurenta jedynie w postaci energii słonecznej. Elektrownia wiatrowa to konwerter energii kinetycznej wiatru w energię elektryczną. Elektrownie wiatrowe zaliczane są do tzw. odnawialnych źródeł energii, a wytwarzanie energii przez wiatraki w odróżnieniu od stereotypowych rozwiązań charakteryzuje się brakiem emisji substancji szkodliwych i toksycznych do atmosfery. Zastosowanie w/w rozwiązań prowadzi do unikania trującej produkcji, a tym samym przyczynia się do ochrony środowiska i klimatu, do czego wspólnie dążymy.

Jak w przypadku niemal wszystkich rodzajów odpowiedzialności, podmiotem odpowiedzialności ekologicznej jest człowiek. To on jest odpowiedzialny za świat przyrody, bez której jego egzystencja jest niemożliwa. Kierujemy się poglądem, że odpowiedzialność ekologiczna jest zyskującym na znaczeniu czynnikiem wpływającym na proaktywny rozwój przedsiębiorstwa, zarówno w skali lokalnej, regionalnej, jak i globalnej oraz na budowany w jego ramach rozwój biznesu. Implementacja założeń odpowiedzialności ekologicznej wpływa na cele przedsiębiorstwa, charakter jego rozwoju oraz formy organizacyjne. Dzielimy się tym co dobre i przemyślane aby nasze produkty przyczyniały się do ochrony środowiska i podnosiły poziom bezpieczeństwa w codziennym życiu. Chcemy dotrzeć do wszystkich ludzi na świecie, aby dać im możliwość wygodnego zbierania i segregowania odpadów w miejscach ich faktycznego powstawania.