LandAR Projects wprowadza zieleń do pomieszczeń i wspiera ochronę środowiska

31 marca 2020

Firma LandAR Projects Sp z o.o. jako jedna z pierwszych dołączyła do akcji Zielone Firmy EkoBiznesPolska. Dziś zachęcamy o przeczytania informacji na temat wyjątkowych projektów i realizacji polityki odpowiedzialności ekologicznej w tym przedsiębiorstwie.

Firma LandAR Projects Sp. z o.o. jako biuro projektowe ma wpływ na kształtowanie otaczającej nas przestrzeni. Projektujemy tereny publiczne, osiedlowe i prywatne. Naszym celem jest kształtowanie funkcjonalnych i atrakcyjnych terenów, z poszanowaniem środowiska, krajobrazu.

KODEKS ETYKI

Od maja 2016 roku mamy firmowy Kodeks Etyki, który obligatoryjnie muszą znać wszyscy nasi pracownicy/ współpracownicy. Akceptacja jego treści iprzestrzeganie zawartych w nim zasad jest kwestią priorytetową dla firmy. Kodeks Etyki jest uaktualniany, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

DRZEWA

LandAR stawia na zachęcanie/ przekonywanie Inwestorów/ Klientów, z którymi współpracuje, do przesadzania drzew, jednocześnie odradzając ich wycinkę. Opracowaliśmy schemat dotyczący przesadzania drzew, który pomaga naszym pracownikom, współpracownikom podczas rozmów z Inwestorami.

Projektując, szczególną uwagę zwracamy na drzewa, inną roślinność, tak, żeby im nie szkodzić, nie zaburzać ich dalszego wzrostu.

PROJEKT ZDROWE BIURA/ ZIELONE BIURA

Już w 2016 roku „narodził” się pomysł projektowania zieleni we wnętrzach:

biurach, mieszkaniach, domach. Rozeznaliśmy rynek. Zbieraliśmy informacje o roślinach. Pogłębialiśmy wiedzę. Chcemy, poprzez wprowadzenie zieleni do pomieszczeń i odpowiedni dobór roślin, oferować zdrową, zieloną przestrzeń, a co za tym idzie prawdziwy komfort w pracy i domu.

CODZIENNE DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE

Przestrzegamy zasad naszej firmowej broszury proekologicznej, która określa proekologiczne zasady pracy w biurze tj. segregowanie odpadów, oszczędzanie wody i prądu oraz gazu, stosowanie środków czyszczących nietestowanych na zwierzętach, korzystanie z wody filtrowanej – brak zakupu wody w butelkach, oszczędzanie papieru.

WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI CHARYTATYWNEJ

Wspieramy organizacje działające na rzecz przyrody i zwierząt, m.in.: Otwarte klatki, WWF, Centaurus.