Nadszedł czas na wielkie zmiany – Farma Słoneczna

21 maja 2020

Zgodnie z założeniami akcji EkoBiznesPolska wspieramy rozwój elektrowni pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych. Należą do nich zarówno elektrownie wiatrowe pozyskujące energię z wiatru, ale także farmy fotowoltaiczne generujące prąd ze słońca. Projekty tego typu prowadzi Farma Słoneczna, która dołączyła do Zielonych Firm i dziś przedstawiamy opis jej działalności. 

Słońce jest praktycznie niewyczerpalnym źródłem energii. Dlaczego więc nie wykorzystać światła słonecznego do wytwarzania energii jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska w którym żyjemy? 

Farma Słoneczna powstała z pasji i chęci zmian. Założyciele z branżą energetyczną związani są od wielu lat i wiedzą że odnawialne źródła energii to przyszłość nasza i naszej planety. Przy okazji to także świetna forma inwestycji, także w przyszłość naszą i wszystkich ludzi na świecie!

Farma Słoneczna Sp. z o.o. zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji w farmy fotowoltaiczne. Dla naszych inwestorów znajdziemy grunt, wykonamy niezbędne analizy i badania, przygotujemy komplet dokumentacji oraz wybudujemy farmę, podłączymy do sieci energetycznej i uruchomimy ją. Będziemy również monitorowali produkcję energii i zajmiemy się obsługą techniczną. Wszystko to zrobimy kompleksowo i profesjonalnie. 

Zbierane latami doświadczenie gwarantuje naszym Inwestorom realizację projektów zgodnie z założeniami. Nasza wiedza i zaangażowanie to nasze największe atuty. Wierzymy, że razem możemy wiele. Bardzo wiele!

Po wielu latach dominacji węgla w polskim miksie energetycznym nadszedł czas na wielkie zmiany. Jesteśmy na początku drogi ogromnych przemian energetycznych. Jak dotąd, Polska „przespała” okres przemian energetycznych dlatego szacuje się, że potrzebujemy minimum 25 lat dynamicznego rozwoju by przynajmniej częściowo przestawić się z energii węglowej na energię odnawialną. Ta transformacja przyniesie szereg nieocenionych korzyści zarówno dla gospodarki, jak również dla środowiska naturalnego.

Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych inwestowaniem w farmy fotowoltaiczne. Wykorzystaj potencjał jaki daje złońce oraz nasze doświadczenie!